InformacjeMiasto Puławy

Komercyjnie herbu Puław używać nie wolno

To chyba pierwsza taka sytuacja, kiedy nie udzielono zgody na wykorzystanie herbu Puław. Jest to być może również pierwszy taki przypadek, kiedy wniosek o udzielenie zgody na wykorzystanie herbu Puław ma taki charakter.

Na czwartkowej Sesji radni odmówili przedsiębiorcy, który zamierzał sprzedawać przez internet pamiątki regionalne, wykorzystania herbu naszego miasta. Herb zgodnie z Uchwałą RM z 25 marca 2010 roku umieszczany jest w pomieszczeniach Urzędu Miasta na budynkach miejskich czy w innych miejscach za zgodą Radnych. W myśl tego dokumentu herb używany jest do celów reprezentacyjnych a nie komercyjnych. Eksponowanie symboli miasta, między innymi i herbu ma się odnosić do sytuacji doniosłych i wymagających szczególnej oprawy.

W przypadku firmy, która wnioskowała o zgodę na używanie herbu miał to być charakter komercyjny i ta sytuacja służyłaby, jak czytamy w uzasadnieniu, do tworzenia produktów reklamowych i sprzedaży ich za pośrednictwem strony internetowej. Jak czytamy dalej, zaproponowany przez przedsiębiorcę sposób wykorzystania herbu kłóci się z zasadami zawartymi w Uchwale i nie uwzględnia zachowania należytego szacunku dla tego miejskiego symbolu. Tak uzasadniając Uchwałę radni na wykorzystanie herbu zgody nie wyrazili. Dwudziestu opowiedziało się za niewyrażeniem zgody na użycie herbu, jeden wstrzymał się od głosu.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button