Miasto Puławy

Skromne obchody rocznicy Konstytucji 3 maja

Zbliża się majówka, a wraz z nią – kolejna, tym razem 230. rocznica Konstytucji 3 maja. Podobnie jak w roku ubiegłym obchody tego święta będą nieco skromniejsze ze względu na wciąż obowiązujące pandemiczne obostrzenia.

W poniedziałek o godzinie 9:00 w kościele na Włostowicach odbędzie się uroczysta Msza święta za Ojczyznę a także w intencji ustania epidemii. Potem przedstawiciele władz miasta złożą kwiaty przed pomnikiem Konstytucji 3 maja. Ponadto przez cały majowy weekend na telebimie Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika” będą wyświetlane fotografie z zasobów Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta. Przedstawiają one uroczystości patriotyczne, które dawniej odbywały się w Puławach.

Zwieńczeniem obchodów będzie wieczorny Koncert Wielkanocny, o którym już informowaliśmy. Wydarzenie odbędzie się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach o godz. 19:00 i będzie transmitowane online. Zgromadzeni w świątyni oraz łączący się zdalnie usłyszą wykonanie Mszy F-dur Józefa Elsnera w wykonaniu artystów Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button