Miasto Puławy

PTMG ma swoje miejsce [VIDEO]

Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór obchodzi piątą rocznicę działalności. Z tej okazji zarząd i członkowie postanowili zorganizować małą uroczystość, podczas której oficjalnie przyjęto siedzibę Stowarzyszenia.

Od tej pory przejeżdżając ulicą Słowackiego, przy budynku numer 25 zobaczymy tablicę informującą wszystkich miłośników wędrówek i wspinaczki o tym, że mogą znaleźć tutaj podobnych sobie. Ze względu na panujące wciąż obostrzenia w uroczystości odsłonięcia tablicy wzięli udział nieliczni członkowie.

Cieszymy się, że nasze Towarzystwo będzie już miało swoje miejsce, gdzie będziemy mogli się spotykać, planować górskie wyprawy i nie tylko – mówi Robert Małkus, Prezes Puławskiego Towarzystwa Miłośników Gór. Jak dodaje, obecnie w Towarzystwie działa około 20 osób. Robert Małkus wyraził nadzieję, że dzięki nowej siedzibie ta liczba będzie się zwiększać. – Organizujemy różnego rodzaju prelekcje, spotkania, wyjazdy górskie i dzięki temu integrujemy członków naszego Towarzystwa – podkreśla prezes PTMG. Wśród członków Puławskiego Towarzystwa znajdują się osoby, które zdobyły już Koronę Gór Polskich. Z powodu pandemii grupa musiała znacząco ograniczyć swoje działania, organizując jedynie małe rajdy, co jak podkreśla prezes Towarzystwa, nie dawało pełnej satysfakcji. Robert Małkus wyraził nadzieję, że kiedy sytuacja się unormuje, to członkowie Puławskiego Towarzystwa Miłośników Gór będą mogli spotykać się i organizować kolejne przedsięwzięcia.

Robert Małkus – Prezes Puławskiego Towarzystwa Miłośników Gór

Do głównych zadań Towarzystwa należy organizowanie spotkań osób uprawiających turystykę górską, prelekcji i spotkań o tematyce górskiej, a także wspólnych wypraw na szczyty. Niejednokrotnie też członkowie PTMG brali udział w akcjach charytatywnych.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button