Informacje

ZUS informuje o przedłużeniu zasiłku dla rodziców [VIDEO]

Z zapowiedzi przedstawicieli rządu wynika, że już niebawem dzieci wrócą do stacjonarnej nauki w szkołach. Jednak póki co, wielu uczniów korzysta z nauki w trybie hybrydowym.

W związku z tym dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców został po raz kolejny przedłużony, tym razem do 9 maja. O szczegółach informuje przedstawicielka lubelskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Małgorzata Korba.

Jest kolejne rozporządzenie Rady Ministrów, które przedłuża okres korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 9 maja – informuje Małgorzata Korba, rzecznik lubelskiego ZUS. Jeśli placówka, która po 25 kwietnia jest zamknięta lub działa w ograniczonym zakresie i nie może zapewnić dziecku opieki, to rodzic nadal może skorzystać z zasiłku. Ważne jest to, aby w domu nie było drugiego domownika, na przykład rodzica, który może zapewnić dziecku opiekę, bo jest na urlopie lub jest bezrobotny. W najbliższych dniach zasiłek przyda się przede wszystkim tym rodzicom, którzy muszą zapewnić dziecku opiekę w związku z nauczaniem hybrydowym.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Nie zmieniły się zasady wnioskowania o świadczenie. Wystarczy złożyć u swojego pracodawcy oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Osoby prowadzące własną działalność składają oświadczenie bezpośrednio do ZUS.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button