Informacje

ZUS informuje o przedłużeniu zasiłku dla rodziców [VIDEO]

Z zapowiedzi przedstawicieli rządu wynika, że już niebawem dzieci wrócą do stacjonarnej nauki w szkołach. Jednak póki co, wielu uczniów korzysta z nauki w trybie hybrydowym.

W związku z tym dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców został po raz kolejny przedłużony, tym razem do 9 maja. O szczegółach informuje przedstawicielka lubelskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Małgorzata Korba.

Jest kolejne rozporządzenie Rady Ministrów, które przedłuża okres korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 9 maja – informuje Małgorzata Korba, rzecznik lubelskiego ZUS. Jeśli placówka, która po 25 kwietnia jest zamknięta lub działa w ograniczonym zakresie i nie może zapewnić dziecku opieki, to rodzic nadal może skorzystać z zasiłku. Ważne jest to, aby w domu nie było drugiego domownika, na przykład rodzica, który może zapewnić dziecku opiekę, bo jest na urlopie lub jest bezrobotny. W najbliższych dniach zasiłek przyda się przede wszystkim tym rodzicom, którzy muszą zapewnić dziecku opiekę w związku z nauczaniem hybrydowym.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Nie zmieniły się zasady wnioskowania o świadczenie. Wystarczy złożyć u swojego pracodawcy oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Osoby prowadzące własną działalność składają oświadczenie bezpośrednio do ZUS.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button