InformacjeMiasto Puławy

Podstawówka przy szpitalu w Puławach do likwidacji [VIDEO]

W tym tygodniu radni sejmiku województwa lubelskiego podjęli decyzję o likwidacji Szkoły Podstawowej Specjalnej numer 13. Szkoła działająca przy szpitalu w Puławach w ostatnim czasie, według władz województwa, nie spełniała swojego zadania. 

Głównymi argumentami za podjęciem tej decyzji był fakt, że coraz mniej dzieci korzystało z nauki w tej szkole, czego przyczyną jest fakt, że skróceniu uległ czas ich hospitalizacji. Obecnie dzieci przebywają w szpitalu średnio 3-4 dni, a zgodnie z przepisami, obowiązek objęcia młodego pacjenta opieką edukacyjną dotyczy tych, które spędzają tam powyżej 9 dni.

Względy ekonomiczne, a także fakt, że od wielu miesięcy działalność szkoły jest zawieszona, co jest spowodowane funkcjonowaniem szpitala jako covidowego, były jedynie dodatkowymi argumentami za podjęciem tej decyzji – tłumaczy Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego. – Należy podkreślić, że dla większości spośród 9-osobowej grupy pracowników, w tym 7 nauczycieli, szkoła przy szpitalu jest dodatkowym miejscem zatrudnienia. Nauczyciele, dla których szkoła ta jest jedynym miejscem pracy, otrzymali propozycję zatrudnienia w innej placówce prowadzonej przez Województwo Lubelskie. Z możliwości tej skorzystał jeden nauczyciel – dodał przedstawiciel Marszałka.

Remigiusz MałeckiRzecznik prasowy marszałka woj. lubelskiego

Poza szkołą w Puławach podobne placówki mieszczą się jeszcze w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie oraz przy sanatorium w Krasnobrodzie.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button