Miasto Puławy

Zbliża się Przegląd “Witaj Majowa Jutrzenko”

Choć pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, to nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliża się maj. Jednym ze stałych punktów na kulturalnej mapie Puław jest organizowany przez Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” przegląd “Witaj Majowa Jutrzenko”.

W tym roku Puławski Turniej Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych będzie mieć szczególny charakter. Obchodzimy bowiem ustanowiony przez Sejm RP Rok Konstytucji 3 Maja z okazji 230. rocznicy jej uchwalenia. Organizatorzy turnieju przypominają również o innych ważnych rocznicach, przypadających w 2021 roku. 200 lat temu urodził się bowiem nasz wieszcz narodowy Cyprian Kamil Norwid, zaś 120 lat temu na świat przyszedł kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski. Prezentacje konkursowe mogą więc dotyczyć tych dwóch postaci.

Przedstawiciele Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika” zachęcają wykonawców, aby sięgnęli do utworów podejmujących tematykę szeroko pojętych swobód obywatelskich i wolności, jak również nawiązujących do samej rocznicy uchwalenia konstytucji. Zgłoszenia z nagraniami propozycji konkursowych należy przesyłać do 6 maja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”

Foto: POK "Dom Chemika"

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button