Miasto Puławy

Budżet Obywatelski znów przesunięty?

Niedawno informowaliśmy o inicjatywie Budżetu Obywatelskiego, która w tym roku pomimo trudnych warunków pandemicznych jest realizowana w Kazimierzu Dolnym.

Czy Budżet Obywatelski powróci zaś do Puław? Prezydent Paweł Maj chciałby, aby jego realizację przesunąć. W piśmie przesłanym do przewodniczącej Doraźnej Komisji Statutowej tłumaczy, że konsultacje społeczne, które są nieodzowną częścią Budżetu Obywatelskiego, zakładają spotkania z mieszkańcami, co w dobie pandemii nie jest bezpieczne. Ponadto włodarz miasta zwraca uwagę na trudną sytuację finansową Puław ze względu na obciążenie ogromnymi inwestycjami, realizowanymi ostatnio w mieście jak również negatywną koniunkturą gospodarczą. Ze względu na wciąż niepewną sytuację pandemiczną oraz niekorzystne prognozy finansowe prezydent Maj chciałby, aby dyskusja nad Budżetem Obywatelskim została przesunięta do czasu przygotowania budżetu miasta na 2022 rok.

Jaką decyzję podejmą radni zasiadający w Doraźnej Komisji Statutowej? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w środę o godz. 17:00, wtedy odbędzie się posiedzenie komisji. Obrady będą transmitowane na żywo poprzez serwis esesja.tv. Sprawa będzie zapewne omawiana również podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button