InformacjeSport

Azoty Puławy z brązowym medalem PGNiG Superligi

Szczypiorniści Azotów Puławy stoczyli w tym sezonie pasjonujący bój o medal PGNiG Superligi. Do ostatniej kolejki puławianie nie mogli być pewni pozycji na podium. W sobotę „azotowcy” rozegrali mecz ze swoim bezpośrednim rywalem w walce o brąz – Górnikiem Zabrze.

Przeprawa podopiecznych Roberta Lisa nie należała do najłatwiejszych, zwłaszcza w pierwszej części spotkania. Zabrzanie w pewnym momencie prowadzili nawet 7:4. Podczas jednego z kontrataków ładną interwencją popisał się Wadim Bogdanow, co było impulsem do ataku dla puławian. Azotowcy nie pozwolili już graczom ze Śląska powiększyć przewagi, zabrzanie do przerwy prowadzili minimalnie 13:12.

Druga część meczu ułożyła się zdecydowanie bardziej po myśli graczy z Puław. Szczypiorniści Azotów rozpoczęli z dużym animuszem, zdobywając 3 kolejne bramki. Bardzo dobrze dysponowani w ataku byli Bartosz Kowalczyk i Łukasz Rogulski. Obaj ci zawodnicy rzucili w całym spotkaniu po 6 bramek i byli najskuteczniejsi na parkiecie. Puławianie kontrolowali wynik meczu do końca i zwyciężyli dość pewnie 28:22. Wygrana oznacza powrót na podium puławskiej drużyny w rozgrywkach PGNiG Superligi po kilkuletniej przerwie. W zeszłym roku Azoty zajęły w tych rozgrywkach 4. miejsce.

Górnik Zabrze – Azoty Puławy 22:28 (13:12)

Azoty Puławy: Bogdanow, Zembrzycki, Borucki- Kowalczyk, Rogulski, Akimenko, Łangowski, Dawydzik, Jurecki, Przybylski, Jarosiewicz, Gumiński, Baranowski, Seroka, Szyba, Podsiadło