InformacjeMiasto Puławy

Pojawił się kolejny Anioł Dobroci [VIDEO]

Pod koniec ubiegłego roku Fundacja “Benedyktyński Zakątek” rozpoczęła akcję “I Ty możesz zostać Aniołem Dobroci”. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy potrzebnych do modernizacji i budowy placu zabaw i boiska dostosowanego do wychowanków ośrodka prowadzonego przez siostry benedyktynki w Puławach.

Do licznych inicjatyw dołączył Grzegorz Oleszkiewicz, który postanowił przepłynąć kajakiem graniczny, 400-kilometrowy odcinek Bugu od miejscowości Gołębie do Niemirowa. Akcja “Blachnicki na granicy” łączy dwa cele – upamiętnienie postaci ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy ruchu Światło-Życie oraz wsparcie Benedyktyńskiego Zakątka.

Siostra Anuarita Tutka podkreśla, że po zbudowaniu infrastruktury wewnętrznej teraz trwają starania o wyposażenie infrastruktury zewnętrznej dla potrzeb Ośrodka. – Trudno, żeby nasi wychowankowie spacerowali ciągle dookoła domu czy po leśnych ścieżkach znajdujących się w okolicy. Oczywiście środki, aby pozyskać ową infrastrukturę zewnętrzną znacznie przewyższają możliwości zgromadzenia, początkowo szacowaliśmy je na około 550 tysięcy złotych – mówi przedstawicielka sióstr benedyktynek. Jak podkreśla, kwota ta zwiększała się, natomiast dzięki darczyńcom udało się pozyskać już około 200 tysięcy złotych,. Dlatego też widać już pierwsze efekty tych datków w postaci powstającego placu zabaw.

– Ksiądz Franciszek Blachnicki miał w swoim bardzo bogatym życiorysie różne aktywności, działał w młodości jako harcerz, dlatego też do formacji oazowej wniósł elementy ruchu harcerskiego – mówi pomysłodawca spływu, nowy „Anioł Dobroci”, Grzegorz Oleszkiewicz. Jak dodaje, jednym z elementów Oazy są Wyprawy Otwartych Oczu, bliski kontakt z naturą, między innymi stąd ten pomysł, aby uczcić 100.  rocznicę urodzin ks. Blachnickiego właśnie poprzez wysiłek i promowanie jego idei.

– Mamy już za sobą kilka ważnych i pożytecznych akcji, mieliśmy również akcję jednego procenta, która nadal trwa, więc jeśli ktoś nie rozliczył się, to zapraszamy do placówki, rozliczymy za 1% dla Fundacji – mówi Angelika Tomasik, prezes Fundacji Benedyktyński Zakątek . – Prowadzimy również Benedyktyński Kramik, który polega na licytacjach rzeczy, które wykonują nasi podopieczni, ale też na licytacjach rzeczy, które otrzymujemy od ludzi, bardzo wiele osób przynosi nam swoje podarki – dodaje prezes Fundacji. Jak mówi, każda cegiełka jest ważna, Angelika Tomasik zaprosiła zarówno do brania udziału w licytacjach jak również do ofiarowania rzeczy na licytacje.

– Wspieram szkołę, żeby było boisko i plac zabaw. Dzieci niepełnosprawne pragną tego – mówi Kamil Kozak, wychowanek ośrodka.

s. Anuarita Tutka OSB – Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy, Grzegorz Oleszkiewicz – Anioł Dobroci, organizator spływu, Angelika Tomasik – Prezes Fundacji Benedyktyński Zakątek, Kamil Kozak – Wychowanek Ośrodka

Poza tym Benedyktyński Zakątek wciąż można wspierać na różne sposoby. Każdy chętny może przynieść swój pomysł i dołożyć cegiełkę do powstającej inwestycji. Szczegóły zbiórki i akcji Zostań Aniołem Dobroci można śledzić na stronie internetowej aniolydobroci.pl

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button