Ważne zwycięstwo Azotów nad Chrobrym Głogów

W piątkowy wieczór szczypiorniści Azotów Puławy podejmowali zespół Chrobrego Głogów w ramach rozgrywek PGNiG Superligi.

Azotowcy całkiem nieźle zaczęli spotkanie. Choć gra była dość wyrównana, to jednak cały czas to zespół Puław był o jedną-dwie bramki przed drużyną z Głogowa. W 18. minucie jeden z głogowian otrzymał czerwoną kartkę, co specjalnie nie zdeprymowało gości. Pod koniec pierwszej części zerwali się do ataku i rzucili 3 gole z rzędu, doprowadzając do remisu 15:15. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Drugą część to puławianie rozpoczęli z dużym animuszem, rzucając 4 gole z rzędu. Później gra nieco bardziej się wyrównała, a puławianie pilnowali bezpiecznej przewagi. Wprawdzie to goście zdobyli dwie ostatnie bramki w meczu, jednak w ostatecznym rozrachunku Azoty pokonały Chrobrego Głogów 32:27. Najlepszymi strzelcami w tym spotkaniu byli Michał Jurecki, który rzucił 9 bramek oraz Rafał Przybylski, zdobywca ośmiu goli.

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 32:27 (15:15)

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki – Akimenko, Kowalczyk, Łangowski, Przybylski, Dawydzik, Gumiński, Rogulski, Jurecki, Podsiadło, Jarosiewicz

Kolejnym przeciwnikiem Azotów w niedzielę 25 kwietnia ma być Wybrzeże Gdańsk.