InformacjeMiasto PuławyPOLECAMY

Ogólnopolskie Biegi “O Błękitną Wstęgę Wisły” – ruszają zapisy

Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji Ogólnopolskich Uliczno-Przełajowych Biegów “O Błękitną Wstęgę Wisły”. Impreza w tym roku ma odbyć się na początku czerwca.

Głównym organizatorem inicjatywy jest Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Zaplanowano biegi masowe 5 i 10-kilometrowe, przewidziano są także trasy dla dzieci i młodzieży od 150 do 1400 metrów. Na tę chwilę organizatorzy przewidują limit 200 startujących wspólnie zawodników na 5 i 10 kilometrów, jednak będzie to uzależnione od aktualnej sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących w tym czasie wytycznych. Trasy biegów, które odbędą się 6 czerwca, będą prowadzić przez tereny wokół stadionu przy ul. Hauke-Bosaka oraz las.

Celem imprezy jest popularyzacja biegów jako najprostszej formy ruchu, jak również uczczenie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Szczegółowe informacje o zapisach na biegi w poszczególnych kategoriach można znaleźć na stronie Puławskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej ptkkf.pulawy.pl. Portal LPU24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button