InformacjePowiat Puławski

Fundacja BezMiar planuje NORDIKIADĘ 2021

Dobre wiadomości dla miłośników chodzenia z kijkami płyną ze strony Fundacji BezMiar. Organizacja ma bowiem w planach kolejną edycję NORDIKIADY.

Jak już informowaliśmy, tegoroczną odsłonę tego cyklu wesprze Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Kwota przeznaczonej dotacji to 9,5 tysiąca złotych. Fundacja BezMiar podała już wstępny plan tegorocznych wędrówek z nordic walking. Tym razem NORDIKIADA nie będzie się ograniczać do urokliwych zakątków naszego powiatu, ale ma zawitać między innymi do Lublina. To właśnie tam tegoroczna edycja imprezy zostanie zainaugurowana w sobotę 29 maja. Ponadto w kolejnych miesiącach nordicowcy mają odwiedzić między innymi Zamek Biskupów w Janowie Podlaskim czy Fort Mierzwiączka Twierdzy Dęblin. Fani nordic walking zawitają także do dobrze znanych sobie miejsc takich jak Park Uzdrowiskowy w Nałęczowie czy zamek w Kazimierzu Dolnym.

Tegoroczna NORDIKIADA ma potrwać od maja do listopada, a wędrówki zaplanowano co najmniej raz w miesiącu. Szczegółowy plan wydarzeń w ramach tego cyklu oraz informacje dotyczące zapisów będą pojawiać się w mediach społecznościowych Fundacji BezMiar.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button