Informacje

Dzieci od poniedziałku wrócą do żłobków i przedszkoli

Od najbliższego poniedziałku 19 kwietnia dzieci mają wrócić do żłobków i przedszkoli – taką informację przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podał również, że dozwolone będzie uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Pozostałe obowiązujące dotychczas obostrzenia zostaną przedłużone do następnej niedzieli, 25 kwietnia. Oznacza to więc między innymi, że szkoły będą dalej pracować w systemie zdalnym, a salony fryzjerskie, kosmetyczne, restauracje czy siłownie nadal pozostaną zamknięte.

Odnosząc się do kwestii zbliżającej się majówki, minister poinformował, iż podjęto decyzję o zamknięciu hoteli i miejsc noclegowych aż do 3 maja. Pytany o możliwą regionalizację obostrzeń, Adam Niedzielski stwierdził, że taka możliwość jest rozważana z uwagi na spore różnice w liczbie zakażeń pomiędzy poszczególnymi województwami. Jak dodał, generalnie w decyzjach o luzowaniu obostrzeń mają decydować trzy kryteria: dzienna liczba zakażeń, obłożenie szpitali oraz poziom wyszczepienia.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button