InformacjeMiasto Puławy

W Azotach znów będzie można oddawać krew

Już w najbliższy piątek 16 kwietnia honorowi krwiodawcy znów będą mogli oddać krew. Miejscem kolejnej akcji będzie budynek dyrekcji puławskich Zakładów Azotowych.

Wydarzenie pod hasłem “Najpiękniejsza wiosną jest dobroć serca” będzie się odbywać w godz. 8:30-13:00. Zapisy dla chętnych będą prowadzone poprzez SMS pod numer 609 933 998, w którym krwiodawca podaje swoje imię i nazwisko. Wszelkie szczegółowe informacje na temat zasad zapisywania się należy śledzić na Facebookowym profilu Klubu HDK “Dar Życia”.

w obecnym czasie jedną z kluczowych wiadomości wydaje się być informacja, czy przyjęcie szczepionki na COVID-19 w jakikolwiek sposób wpływa na możliwość oddawania krwi. Z informacji znajdujących się na stronie internetowej krwiodawcy.org można wywnioskować, że po otrzymaniu preparatu Pfizera czy Moderny należałoby odczekać 7 dni po każdej dawce, o ile występują objawy poszczepienne. Z kolei w przypadku szczepionek firm AstraZeneca czy Johnson&Johnson okres dyskwalifikacji do oddania krwi to nawet 4 tygodnie. Rzecz jasna, osoby chcące oddać krew zawsze wcześniej są do tego kwalifikowane przez lekarza.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button