Sport

Sekcja pływacka Wisły z kolejnymi medalami

W miniony weekend młodzi pływacy Wisły Puławy z sukcesami rywalizowali w zawodach w Zamościu oraz Warszawie.

Podczas drugiej rundy Ligi wojewódzkiej Dzieci i Młodzików puławscy pływacy wywalczyli 4 medale. Indywidualnie dwa złota wywalczył Dawid Sala, który był najszybszy w wyścigach na 50 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem klasycznym. Dawid wystąpił także w zwycięskiej sztafecie 4×50 metrów stylem zmiennym, oprócz niego w tym wyścigu zaprezentowali się także Zuzanna Cywka, Wiktoria Szczawińska i Mateusz Kozak. To właśnie Mateusz był zdobywcą czwartego medalu dla Wisły na tych zawodach, zajął bowiem 3. miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym.

W Warszawie podczas Arena Grand Prix Polski świetnie zaprezentowała się natomiast Gabriela Król. Puławianka zwyciężyła w wyścigach na 50 metrów stylem motylkowym, a także na 200 i 400 metrów stylem zmiennym. Ponadto zawodniczka Wisły była trzecia na 100 metrów stylem dowolnym. Gabriela zaprezentowała się w swojej kategorii wiekowej najlepiej w stylu zmiennym, natomiast w kategorii open zajęła 3. lokatę.