InformacjeMiasto Puławy

Oddział Celny w Puławach do likwidacji?

W drugiej połowie bieżącego roku funkcjonujący w Puławach Oddział Celny zgodnie z planami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w związku z planami reorganizacji tej instytucji miałby zostać zlikwidowany. Władze naszego miasta nie wyrażają jednak na to zgody.

Na marcowej sesji swój sprzeciw wobec tych planów wyraziła Rada Miasta. W przyjętym stanowisku radni podkreślają między innymi, że likwidacja Oddziału Celnego “byłaby dużym ciosem w wypracowany przez lata system pracy producentów i przewoźników”. Ponadto radni w przyjętym dokumencie zwracają uwagę na fakt, że nasze miasto jest ośrodkiem przemysłowym eksportującym na dużą skalę między innymi wyroby chemiczne, a istnienie Oddziału Celnego stanowi istotne ułatwienie dla przedsiębiorców. Za stanowiskiem podczas marcowej sesji głosowało osiemnastu radnych, dwóch wstrzymało się od głosu.

Stanowisko podobne do radnych wyrażał także prezydent Paweł Maj. Włodarz naszego miasta również wysyłał w tej sprawie pisma między innymi do Ministerstwa Finansów czy Departamentu Izby Celnej. Zgodnie z podanymi przez prezydenta Maja informacjami, konsultacje w sprawie likwidacji puławskiego Oddziału mają trwać do końca kwietnia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button