InformacjePowiat Puławski

(nie)Udane święta dla niektórych kierowców [VIDEO]

Święta Wielkanocne zawsze są czasem, w którym chętnie wybieramy się odwiedzić bliższą lub dalszą rodzinę. Również w tym roku, pomimo obostrzeń i zaleceń, wiele osób zdecydowało się na świąteczne podróże.

Nie wszyscy jednak byli wystarczająco rozsądni i wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. Nierzadko też łamali inne przepisy.

Świąteczny weekend na drogach powiatu puławskiego upłynął w miarę bezpiecznie – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Jak informuje rzeczniczka puławskiej policji, doszło w tym czasie do 10 kolizji. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców oraz dwóch, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

– Jeśli chodzi o nietrzeźwych kierujących to rekordzistą okazał się być 25-latek z gminy Żyrzyn, który kierując volkswagenem miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu – dodaje podkom. Ewa Rejn-Kozak. Co ciekawe, zatrzymany został także pasażer tego pojazdu, który posiadał środki odurzające. Kierowca również był pod wpływem tego rodzaju środków, co potwierdziły testy – informuje oficer prasowy puławskiej KPP.

 

podkom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button