Sport

Liga “zagrała” dla Wisły

Zawodnicy puławskiej Wisły pauzują ze względu na zakażenia koronawirusem u podopiecznych Mariusza Pawlaka. Ubiegłotygodniowy mecz z Chełmianką jak i mające odbyć się w Święta spotkanie z Wisłoką Dębica zostały przełożone na inne terminy. To, że wiślacy nie grali nie oznacza, że zatrzymała się cała III liga.

Swoje mecze rozgrywali przeciwnicy puławian. Przypomnijmy, że w tym momencie Wisła z 24 rozegranymi spotkaniami i dorobkiem 60 punktów zajmuje pierwsze miejsce. Drugi w tabeli zespół Sokoła Sieniawa w ostatnich dwóch kolejkach zdobył 3 punkty i zbliżył się do puławian na odległość 5 “oczek”. Puławianie na szczęście są w na tyle dobrej sytuacji, że mają o dwa rozegrane mecze mniej. Jest zatem szansa na powiększenie przewagi.

Sokół Sieniawa, który jeszcze nawiązuje walkę z Wisłą o awans do II ligi, w ostatniej kolejce uległ na własnym boisku Chełmiance 0:1. Porażka podopiecznych trenera Ryszarda Kuźmy nie pozwoliła na niebezpieczne zbliżenie się do lidera. Miejmy nadzieję, że już w przyszły weekend zgodnie z kalendarzem rozgrywek puławianie spotkają się w meczu z lokalnym rywalem Lewartem Lubartów, który można rzec naszpikowany jest byłymi zawodnikami Wisły.

W Lubartowie występują m.in Krystian Żelisko, Arkadiusz Maksymiuk, Dawid Pożak czy Konrad Nowak. W sobotnie popołudnie na stadionie przy ul. Parkowej w Lubartowie zapowiada się emocjonujące spotkanie. Gospodarzom zależy na każdym punkcie, ponieważ znaleźli się w wyjątkowo niekomfortowym położeniu, zajmują 17- tą, zagrożoną spadkiem pozycję w tabeli.

Autor: P. Nowosadzki

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button