Informacje

Pomoc terytorialsów dla seniorów w Wielkanoc

Tegoroczne święta wielkanocne będą kolejnymi, które upłyną pod znakiem restrykcji pandemicznych i reżimu sanitarnego. To czas szczególnie trudny dla osób starszych, samotnych i chorych. Dlatego już po raz drugi żołnierze drugiej Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej organizują akcję “Łączymy na święta”.

Dzięki temu projektowi osoby starsze i schorowane, które z powodu pandemii nie będą mogły zobaczyć swoich bliskich “na żywo”, połączą się z nimi przez internet. Pomogą im w tym właśnie terytorialsi. Żołnierze wspierają w ten sposób pozostających pod ich opieką kombatantów, pacjentów lubelskich szpitali, podopiecznych domów seniora, jak równiez wszystkie osoby, które o tego rodzaju pomoc poproszą. Wizyty u seniorów odbywają się oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

To już druga tego typu akcja terytorialsów. Poprzednio lubelscy żołnierze pomagali osobom starszym łączyć się online z ich bliskimi podczas świąt Bożego Narodzenia. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie w DPS-ach oraz placówkach medycznych. Podczas tegorocznej akcji wpłynęło już ponad 40 wniosków od seniorów o tego rodzaju wsparcie, akcja potrwa do Poniedziałku Wielkanocnego.

Foto: 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button