Informacje

Policja apeluje o rozwagę na drogach [VIDEO]

Zbliżające się święta Wielkiej Nocy to czas spotkań rodzinnych. Mimo panującej pandemii i sugestii ograniczenia przemieszczania się oraz spędzenia świąt wyłącznie w gronie najbliższych, wiele osób zapewne zdecyduje się na bliższą lub dalszą podróż aby odwiedzić rodzinę.

Niestety, niektórzy z kierowców mogą próbować wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, podobnie jak zdarzało się to w ostatnich dniach.

Ładniejsza pogoda i dobre warunki sprawiły, że niektórzy kierowcy znacząco przekraczają prędkość, niektórzy też decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Są to zachowania niebezpieczne nie tylko dla nich, ale także dla innych użytkowników dróg – podkreśla rzeczniczka puławskiej komendy Ewa Rejn-Kozak.

Jak dodaje, w ostatnim czasie policjanci zatrzymali kierującego audi, który przyjechał do Puław z powiatu radomskiego. 26-latek popełnił szereg wykroczeń drogowych, m.in. wyprzedzał ciężarówkę z prawej strony, wyprzedzał też inny pojazd na przejściu dla pieszych. Policjanci ukarali go wysokim mandatem a także nałożyli na niego 23 punkty karne.

Poza tym w Karmanowicach policjanci z Nałęczowa zatrzymali kierującego skodą, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna podjechał jeszcze pod pobliski sklep, żeby dokonać zakupów, policjanci, którzy zauważyli jego niepewną jazdę, natychmiast zareagowali i zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę.

Przedstawicielka służb wystosowała również apel do wszystkich użytkowników dróg przed Wielkanocą: „W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi apelujemy do kierowców o rozsądną, ostrożną i wolniejszą jazdę. Apelujemy również do osób, które zauważą, że kierowca może znajdować się w stanie nietrzeźwości, pod wpływem alkoholu czy innych środków działających podobnie. Kierowca, który w takim stanie siada za kierownicę, zagraża nie tylko sobie. Odpowiednia reakcja, powiadomienie służb, wykonanie telefonu pod numer 112, spowoduje, że czyjeś życie zostanie uratowane i nie dojdzie do tragedii.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Dołączamy do apelu policji i prosimy wszystkich kierujących o rozwagę, zdjęcie nogi z gazu i czujność – nawet jeśli my jedziemy ostrożnie musimy uważać na tych, którzy stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Autor: A. Koter

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button