Informacje

Trwa wypłata trzynastek dla emerytów [VIDEO]

Tuż przed świętami wielkanocnymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma dobre wiadomości dla emerytów i rencistów. Trwa bowiem wypłata dodatkowych świadczeń dla tej grupy, tak zwanych „trzynastek”.

Dodatkowe pieniądze otrzymają osoby, które według stanu na 31 marca mają prawo do emerytur, rent i innych długoterminowych świadczeń.

Wypłaty trzynastek z ZUS już ruszyły, przed świętami może się ich spodziewać około 130 tys. emerytów i rencistów z województwa lubelskiego- mówi Małgorzata Korba, rzeczniczka lubelskiego ZUS. Każdy uprawniony dostanie swoją trzynastkę razem z kwotą kwietniowego świadczenia w standardowym terminie płatności. Trzynastkę otrzymają osoby, które mają prawo do jednego z długoterminowych świadczeń na dzień 31 marca, chodzi tutaj o emerytury, różnego rodzaju renty, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, tak zwane „mama4+” czy świadczenia przedemerytalne.

Jak dodaje przedstawicielka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dodatkowe świadczenia są wypłacane z urzędu, a więc nie trzeba składać żadnych wniosków. Do każdego świadczenia przysługuje trzynastka w wysokości 1251 złotych brutto, co daje na rękę około 1022 złotych. Jeśli jedną rentę rodzinną pobiera kilka osób, to trzynastka jest dzielona pomiędzy te osoby po równo.

Małgorzata Korba – rzecznik lubelskiego ZUS

W sumie do końca kwietnia dodatkowe świadczenia w województwie lubelskim ma otrzymać około 415 tysięcy osób.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button