Informacje

Rekord zakażeń – ostrzejsze obostrzenia

Kolejne rekordy zakażeń koronawirusem powodują wprowadzenie przez rząd jeszcze bardziej surowych restrykcji epidemicznych.

Na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawili najnowsze decyzje dotyczące obostrzeń. Od soboty do 9 kwietnia zamknięte zostaną salony usługowe, w tym czasie nie będzie więc możliwości skorzystania z usług fryzjera czy kosmetyczki. Ważne informacje także dla rodziców, bowiem żłobki i przedszkola także będą w najbliższym czasie zamknięte. Wyjątek stanowią jedynie dzieci medyków czy też przedstawicieli służb mundurowych, które będą musiały mieć zapewnioną opiekę. Zgodnie z decyzją rządu zamknięte zostaną również sklepy budowlane i meblowe, których powierzchnia przekracza 2 tysiące metrów kwadratowych. W miejscach użyteczności publicznej o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych obowiązywać będzie zasada 1 osoby na 15 metrów.

Ograniczenia dotkną również handel. Od soboty będzie obowiązywał limit jednej osoby na 20 metrów kwadratowych w sklepach o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych. Takie same obostrzenia obejmą kościoły, które wbrew niektórym wcześniejszym doniesieniom nie zostaną zamknięte. Przypomnijmy, że w czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 34 tysiącach nowych potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button