Miasto Puławy

Bieg Zielonych Sznurowadeł trudniejszy niż zwykle

W niedzielę ponad 400 biegaczy z różnych stron Polski wystartowało w zorganizowanym przez Fundację BezMiar Biegu Zielonych Sznurowadeł. W tym roku zaplanowano trasę biegnącą między innymi przez lasy czy wąwozy, a więc poziom trudności został podniesiony w porównaniu do lat ubiegłych.

Dystans półmaratonu można było pokonać zarówno biegnąc jak i posługując się kijkami nordic walking. Biegacze wystartowali spod Szkoły Podstawowej nr 4 w Puławach. Co ciekawe, organizatorzy wyznaczyli dla zawodników limit trwania biegu na 4 godziny, a ostatni biegacz, który ukończył zawody, dotarł na metę już po 3 godzinach i 42 minutach. Pierwszy na mecie był świdniczanin Artur Jędrych, drugie miejsce zajął zaś reprezentant naszego miasta Bartłomiej Florczak. Trzecie miejsce wywalczył Andrzej Orłowski z Lublina.

Bieg Zielonych Sznurowadeł powrócił do swojego zwyczajowego marcowego terminu po perturbacjach związanych z obostrzeniami pandemicznymi. Impreza ma charakter charytatywny, pozyskane pieniądze z opłaty startowej zostaną przekazane między innymi siostrom benedyktynkom, prowadzącym w Puławach Specjalny Ośrodek Wychowawczy.