Zwycięstwo Azotów Puławy na początek rundy rewanżowej

Po blisko dwumiesięcznej przerwie szczypiorniści Azotów Puławy powrócili do ligowej rywalizacji. Na początek ich rywalem w tak zwanym sponsorskim derby była drużyna Grupy Azoty Unii Tarnów.

Puławianie byli faworytem tego spotkania i wywiązali się z tej roli, jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo. W początkowych fragmentach gry spotkanie było bardzo zacięte, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero po kwadransie gry zaczęła się zarysowywać nieco wyraźniejsza przewaga graczy z Puław, którzy po pierwszej połowie prowadzili różnicą 4 bramek 19:15.

Na początku drugiej części tarnowianie ruszyli do ataku, odrabiając część strat, ta sytuacja nie trwała jednak długo. Po chwili puławscy gracze znów doprowadzili do 4-bramkowej przewagi, a potem zaczęli ją nawet powiększać, w pewnym momencie puławianie prowadzili już 25:18. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania zaliczka puławskich szczypiornistów zaczęła niespodziewanie topnieć. Ostatecznie gracze z Tarnowa nie dali rady dogonić puławian. Faworyci z Puław wygrali 30:26. Najskuteczniejszymi zawodnikami w naszej drużynie byli Piotr Jarosiewicz z 7 bramkami oraz Dawid Fedeńczak z 6 trafieniami.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Azoty Puławy 26:30 (15:19)

Azoty: Zembrzycki, Borucki – Akimenko, Zivkovic, Łangowski, Podsiadło, Bachko, Przybylski, Jurecki, Borucki, Rogulski, Dawydzik, Kowalczyk, Fedeńczak, Jarosiewicz, Konieczny