Wisła Puławy w finale Pucharu Polski okręgu lubelskiego

We wtorkowe popołudnie piłkarze Wisły Puławy walczyli na własnym boisku ze Stalą Kraśnik w ramach Pucharu Polski w okręgu lubelskim.

Stawką pojedynku był finał tych rozgrywek. W początkowych fragmentach spotkania oba zespoły miały trochę okazji, jednak żadnej nie potrafiły zamienić na bramkę. Pierwszy gol padł w 27. minucie, kiedy to Łukasz Kacprzycki wykończył ładną dwójkową akcję przeprowadzoną z Dariuszem Brągielem. Już niecałe 10 minut później Kacprzycki cieszył się z kolejnego trafienia dla Wisły. Tym razem wykorzystał on rzut karny podyktowany po faulu na Kacprze Kondrackim. Po pierwszej połowie Wisła prowadziła ze Stalą 2:0.

Na początku drugiej części spotkania tempo gry nie było zbyt wysokie, a obu zespołom ciężko było zagrozić bramce przeciwnika. W 62. minucie trzecią bramkę dla puławian zdobył Emil Drozdowicz, który wykorzystał to, że bramkarz Stali wypiąstkował dogranie wiślaków wprost do niego. Gracze z Kraśnika odpowiedzieli trafieniem w 75. minucie, jednak był to jedyny gol gości w tym meczu.

Wisła Puławy – Stal Kraśnik 3:1 (2:0)

Gole: Kacprzycki 27, 35 (k), Drozdowicz 62 – Cybula 75

Wisła: Socha- Brągiel, Pielach, Wiech, Kuban (62 Cheba), W.Puton (90 Kąkol), Ednilson (46 Cyfert), Kondracki (70 K. Puton), Kasprzycki (62 Bartosiak), Zając, Drozdowicz (62 Paluchowski)

Rywalem puławian w finale rozgrywek będzie zwycięzca meczu Granit Bychawa – Avia Świdnik.