Informacje

Uchwała antysmogowa przyjęta – wiele pieców będzie musiało zniknąć

W lutym bieżącego roku Sejmik Województwa Lubelskiego po przeprowadzonych konsultacjach przyjął tak zwaną uchwałę antysmogową. Jej zapisy dla wielu osób będą oznaczały konieczność wymiany pieca.

Zgodnie z przyjętym dokumentem, tzw. „kopciuchy”, czyli piece wpływające najbardziej na zanieczyszczenie powietrza muszą być wymienione do 2024 roku. W dalszej kolejności trzeba będzie wymienić kotły tak zwanej 3 i 5 klasy. Zaś już od maja bieżącego roku w nowo powstających domach nie będzie można montować pieców na paliwo stałe, o ile istnieje możliwość podłączenia budynku do sieci ciepłowniczej bądź gazowej.

Treść dokumentu dotyczy wszystkich mieszkańców naszego województwa, dlatego też lubelskie Towarzystwo dla Natury i Człowieka zaprasza na specjalne internetowe spotkanie poświęcone temu zagadnieniu. Wydarzenie online będzie można śledzić w czwartek od godz. 17:00 na Facebookowym profilu „Lubelskie bez smogu”. Osoby zainteresowane dowiedzą się o wszystkich ważnych terminach zawartych w uchwale oraz konsekwencjach jej wejścia w życie. Z kolei w niedzielę i poniedziałek również o godz. 17:00 za pośrednictwem tej samej strony będzie możliwość uczestnictwa w spotkaniu z ekspertem od finansowania programu „Czyste Powietrze” .

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button