InformacjeMiasto Puławy

Puławy wolne od LGBT – będziemy wolni od szczepionki?

W maju 2019 miejscy radni debatowali nad przyjęciem stanowiska w sprawie “powstrzymania ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT w mieście Puławy”. Przyjęcie tej kontrowersyjnej uchwały wywołało liczne dyskusje oraz reperkusje (w tym zerwanie umów partnerskich z miastami europejskimi).

Był to ruch, który wykonało wiele samorządów w Polsce, a zwłaszcza w województwie lubelskim. Przed najbliższą sesją do Rady Miasta wpłynęła równie kontrowersyjna petycja obywatelska, nad którą pochylą się radni. Anna Szmelcer, przewodnicząca Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO wraz z szeregiem sygnatariuszy wystosowali list otwarty do Prezydenta RP, Członków Rządu RP, Posłów, Senatorów, Wójtów i Radnych Gmin w Polsce pod tytułem “Alarm! STOP zabójczemu GMO – STOP niebezpiecznej SZCZEPIONCE!”.

Autorzy listu pytają “JAK TO MOŻLIWE, ŻE TERAZ ZGADZACIE SIĘ, KUPUJECIE I PROMUJECIE NIEDOSTATECZNIE ZBADANE(!) I POTENCJALNIE NIEZWYKLE(!) NIEBEZPIECZNE SZCZEPIONKI NA KORONAWIRUSA, które zawierają genetycznie zmodyfikowany RNA?” W piśmie możemy przeczytać między innymi o tym, że “Wprowadzony do komórek wirusowy RNA może zaburzać ekspresję wielu genów, a więc i funkcje komórek. (…) Szczepienia te mogą zwiększać ryzyko zachorowania na covid i inne choroby zakaźne układu oddechowego.

Według autorów i sygnatariuszy listu “zmuszanie, lub choćby udostępnianie i rekomendowanie stosowania szczepionki jest skrajnie nieodpowiedzialne i oznacza wystawienie na zagrożenie życia i zdrowia obywateli i przyszłych pokoleń Polaków.” Osoby kierujące pismo do samorządów żądają zaprzestania “eksperymentu na rodakach“, jakim jest akcja szczepień przeciwko COVID-19 oraz “odwołania wszystkich ograniczeń wolności” narzuconych w minionym roku.

Akcja szczepień w Polsce cieszy się rosnącą popularnością. Coraz więcej osób jest zaszczepionych lub deklaruje taką chęć. Obecnie w całym kraju podano łącznie niemal 5 milionów dawek, z czego osób zaszczepionych dwiema dawkami jest ponad półtora miliona. W samym województwie lubelskim ogółem zaszczepiono niemal 300 tysięcy osób, z czego 2 dawki otrzymało ponad 103 tysiące. Dziennie w naszym województwie szczepi się średnio około 500 osób.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button