Miasto Puławy

MZK planuje zakup nowych autobusów

Kilka dni temu na puławskich ulicach można było zauważyć nowy autobus miejski. Miasto gościło przedstawicieli firmy z Solca Kujawskiego wraz z elektrycznym autobusem testowym, który miał zostać sprawdzony w miejskich warunkach.

Przejazdy testowe wykonano na uliczkach wewnątrz osiedli, m.in. na ul. Jaworowej i 6 Sierpnia. Na tych trasach obecnie nie kursuje komunikacja miejska, ale w przyszłości ma to się zmienić. W planach jest nie tylko zakup nowych autobusów, ale utworzenie nowych kursów po ulicach, które obecnie nie znajdują się na trasie żadnej z linii. Elektryczne autobusy to obecnie najbardziej ekologiczne rozwiązanie jeśli chodzi o transport miejski. Ten model ma też inne zalety – jest dużo zwrotniejszy niż obecna flota puławskiego MZK. Planowany jest zakup 4 takich pojazdów, jeśli uda się uzyskać wsparcie finansowe, pierwsze autobusy z Solca zaczną jeździć po puławskich drogach już w przyszłym roku.

Pierwsze zmiany dla wygody mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej pojawiły się kilka miesięcy temu. Wykonane zostały zatoki autobusowe przy ul. Lubelskiej. Nowy przystanek wybudowano także w okolicy starego mostu – ten jednak nie jest jeszcze użytkowany. Jeśli wszystkie plany uda się zrealizować, w przeciągu kilku najbliższych lat mieszkańcy Puław będą mogli cieszyć się lepiej dostosowaną do ich potrzeb siecią komunikacji miejskiej.

Autor: M. Owczarz

Foto: MZK Puławy, profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button