wszystkie

Zasiłek opiekuńczy przedłużony do 28 marca [VIDEO]

Na kolejne 2 tygodnie został przedłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Z nowego rozporządzenia Rady Ministrów wynika, że rodzice będą mogli wnioskować o wypłatę świadczenia, które będzie przysługiwało do 28 marca.

– Rada Ministrów ponownie przedłużyła obowiązywanie dodatkowego zasiłku opiekuńczego o kolejne 2 tygodnie. Rodzice będą mogli z niego skorzystać do 28 marca. Zasiłek przysługuje na tych samych zasadach co dotychczas, kiedy placówka oświatowa dziecka jest zamknięta z powodu koronawirusa lub działa w ograniczonym zakresie i przez to nie zapewnia dziecku opieki – wylicza Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przedstawicielka instytucji przypomina, że dodatkowy zasiłek obowiązuje na dziecko do ukończenia 8. roku życia oraz na starsze dziecko, jeśli ma ono odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

Do wypłaty zasiłku potrzebne jest oświadczenie rodzica. Należy je przesłać pracodawcy lub zleceniodawcy. Rodzic, który ma własną działalność gospodarczą, składa dokument w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wzór oświadczenia można pobrać ze strony internetowej ZUS.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button