Miasto Puławy

Znów walczyli o “Pierścień Księżnej Izabeli”

XIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich o “Pierścień Księżnej Izabeli” w Puławach już za nami. 95 par z całej Polski zaprezentowało się na “parkiecie” przygotowanym w holu głównym Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod wieloma względami. Ze względu na pandemię 19. edycja Konkursu nie odbyła się w 2020 roku. Była to pierwsza impreza w nowym budynku POKu po trwającym od dawna remoncie. W odróżnieniu od poprzednich, kilkudniowych edycji, w tym roku zmagania trwały tylko jeden dzień.

Ponadto tegoroczne wydarzenie było w całości transmitowane online, gdzie mogli je obejrzeć miłośnicy tańca, sympatycy zespołów występujących na konkursie oraz wszyscy chętni z całej Polski. Za realizację transmisji odpowiadała ekipa naszej telewizji. To dobry moment, aby pochwalić się statystykami – łącznie transmisję zobaczyło na żywo niemal 7 tysięcy osób, a całość wciąż jest dostępna do obejrzenia. Warto zaznaczyć, że średnio jednocześnie zmagania tancerzy śledziło około 300 osób.

Do Puław przyjechały zespoły z Warszawy, Siemiatycz, Olsztyna, Katowic, Dobczyc, Poznania, Lublina, Wronek czy Torunia oraz oczywiście przedstawiciele gospodarzy turnieju, czyli Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”. Wydarzenie odbywało się w dwóch blokach – od godziny 9:30 do 14 rywalizowały pary z młodszych grup tanecznych, a od 16 obserwowaliśmy zmagania starszych tancerzy oraz pary mistrzowskie. Występy par tanecznych oceniali sędziowie Jan Łosakiewicz, Norbert Późniewski, Małgorzata Łosakiewicz, Milena Jurczyk oraz Monika Jasińska. Całość transmisji można obejrzeć tu: https://youtu.be/aFYs1DvHgic

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button