InformacjePuławy

Zbiórka OSP w Gołębiu dobiega końca [VIDEO]

Zbiórka na nowy samochód lekki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołębiu powoli dobiega końca. Strażacy wciąż jeszcze liczą na wpłaty, które powiększą dysponowaną przez nich kwotkę i pozwolą na zakup lepszej opcji wyposażenia.

Sołectwo postanowiło przeznaczyć na ten cel 75 tys. zł. Zbiórka na nowe auto potrwa jeszcze przez 3 tygodnie. Osoby, które chcą wesprzeć miejscowych strażaków, jeszcze mogą wpłacać fundusze.

W tym momencie potrzebujemy lekkiego samochodu strażackiego, dysponujemy obecnie średnim pojazdem, który nie w pełni wystarcza do naszych działań – wyjaśnia Mariusz Łuczyński z OSP Gołąb. – Lekki pojazd służyłby między innymi do patrolowania wałów, wyjazdów na szkolenia czy do ciągnięcia łodzi, łatwiej ją wtedy zwodować – wylicza. Strażacy mają zagwarantowane 75 tysięcy złotych z funduszu sołeckiego, co pozwoli im kupić podstawowy pojazd. Im więcej pieniędzy uda się zebrać, tym lepiej uzbrojony samochód zostanie zakupiony.

Mariusz Łuczyński / OSP w Gołębiu

Samochód typu pick-up, jaki wkrótce zostanie zakupiony przez OSP będzie wspomagał strażaków w wyjazdach do różnego rodzaju zdarzeń. Posłuży m.in. do przewozu łódki, ułatwi także transport sprzętu i osób dojeżdżających na szkolenia czy zabezpieczenia.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button