InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Co z remontem Piasecznicy?

Temat remontu ul. Piasecznica, która jest drogą powiatową, stał się jedną z wiodących kwestii ostatniej sesji Rady Miasta. Radni mieli bowiem zdecydować o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi w zakresie wykonania projektu technicznego budowy drogi. Tak się jednak nie stało.

Chodzi o około 370-metrowy odcinek od drogi wojewódzkiej nr 824 w kierunku Skowieszyna. Na wniosek prezydenta Pawła Maja punkt o przyznaniu pieniędzy na wykonanie projektu został zdjęty z porządku obrad. Włodarz naszego miasta tłumaczył tę kwestię brakiem wystarczających środków finansowych. Według początkowych planów Miasto miało dołożyć do wykonania dokumentacji projektowej 25 tysięcy złotych, czyli połowę planowanej na ten cel kwoty. Drugą połowę miał sfinansować Powiat. Okazało się jednak, że aby dokumentacja projektowa powstała, kwota musi zostać zwiększona i miasto powinno dołożyć jeszcze około 15 tysięcy złotych. Prezydent Maj tłumaczył, że pismo, w którym Powiat prosi Miasto o zwiększenie puli finansowej na wykonanie projektu, dotarło do Ratusza zaledwie dwa dni przed sesją rady.

Temat wywołał sporo emocji podczas dyskusji radnych. Była wiceprezydent Ewa Wójcik zaproponowała, aby Rada Miasta przyjęła stanowisko wzywające prezydenta Maja do wsparcia finansowego Powiatu o brakującą kwotę. Większość radnych przychyliła się do tego wniosku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button