Sport

Wisła Puławy zwycięska w inauguracji rundy wiosennej

Piłkarze Wisły Puławy od zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową sezonu 2020/2021 w III lidze. Rywalem w pierwszym spotkaniu nowej serii rozgrywek był zespół Wólczanki Wólka Pełkińska.

Podobnie jak w rundzie jesiennej zwycięstwo nad rywalami z Podkarpacia nie przyszło wiślakom łatwo. Już na samym początku dobrą okazję do strzelenia bramki miał Paluchowski, później także Krystan Puton, jednak dogodnych sytuacji nie udało się wykorzystać. Gol dla puławian padł w 37. minucie, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Paluchowski. Do przerwy Wisła prowadziła więc z Wólczanką 1:0.

W drugiej połowie gra mocno się zaostrzyła, czego dowodem są czerwone kartki dla jednego z graczy Wólczanki w 80 minucie spotkania, a także dla reprezentanta Wisły Emila Drozdowicza już w doliczonym czasie gry. Ostatecznie w tym meczu nie padła już żadna bramka i wiślacy mogli się cieszyć z pierwszego ligowego zwycięstwa po zimowej przerwie.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Wisła Puławy 0:1 (0:1)

Gole: Paluchowski 37

Wisła: Kołotyło- Kuban, Pielach, Cyfert, Cheba, Skałecki, Ednilson (59 Brągiel), K.Puton (82 Wiech), Kondracki (59 Drozdowicz), Kacprzycki (46 Bartosiak), Paluchowski

W następnym meczu w sobotę o godz. 17:00 puławianie na własnym stadionie podejmą zespół Jutrzenki Giebułtów.

Foto: KS Wisła Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button