InformacjeMiasto Puławy

Strażacy z Włostowic zbierają na nowy garaż [VIDEO]

Mająca przeszło 100-letnią tradycję włostowicka Ochotnicza Straż Pożarna potrzebuje naszego wsparcia. Strażacy chcą rozbudować istniejący już budynek, w którym do dyspozycji mają jedynie niewielki garaż.

To zdecydowanie za mało patrząc za zakres akcji ratunkowych, w jakich bierze udział OSP. Strażacy nie posiadają nawet miejsca, w którym mogą wygodnie się przebrać. Celem jest uzbieranie 100 tys złotych, które pozwoli na rozbudowanie garażu i polepszenie warunków lokalowych.

Dysponujemy jedną strażnicą z garażem, w którym stoi wóz bojowy, łódź, mamy tam także zaadaptowaną szatnię – wyjaśnia Jacek Wejman, wiceprezes OSP we Włostowicach. Podkreśla on, że w szatni strażaków jest po prostu zbyt ciasno. Dlatego też włostowiccy strażacy podjęli decyzję, by postarać się o budowę nowego garażu, służącego do przechowywania samochodu, druhowie chcieliby również mieć możliwość stworzenia tam zaplecza socjalnego. Budżet stowarzyszenia, do którego należą strażacy, nie pozwala na sfinansowanie przedsięwzięcia w całości, dlatego też wpadli na pomysł, by poprosić mieszkańców Puław o pomoc.

Jak dodaje Jacek Wejman, następnym krokiem, który strażacy z Włostowie chcieliby wykonać, są starania o kupno nowego samochodu strażackiego. Stara 40-letnia maszyna dotychczas przez nich użytkowana nierzadko odmawia bowiem posłuszeństwa.

Jacek Wejman / wiceprezes OSP we Włostowicach

Budynek należący do stowarzyszenia w połowie zajmowany jest przez instytucje miejskie. Oprócz strażnicy mieszczą się w nim Filia Biblioteki Miejskiej oraz świetlica prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W OSP działa obecnie 30 strażaków, którzy zamiłowanie do niesienia pomocy innym wynieśli z domu.

Nowy garaż da większe możliwości, nie tylko w bezpiecznym przechowywaniu sprzętu, ale również będzie pierwszym krokiem do starań o nowy wóz. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć strażaków i pomóc im w tak ważnej dla nas pracy, mogą dorzucić się do zbiórki utworzonej na portalu zrzutka.pl. link do zrzutki: https://zrzutka.pl/8p39t9

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button