InformacjeMiasto Puławy

Demo Day w PPNT [VIDEO]

W Puławskim Parku Naukowo Technologicznym po raz kolejny odbył się Demo Day, podczas którego prezentowane były start-upy działające w ramach Wschodniego Akceleratora Biznesu

Jest to platforma startowa dla nowych pomysłów, mająca na celu inkubację nowych podmiotów poprzez wspieranie rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw. W ramach WAB start-upy otrzymują kompleksową pomoc w dostosowaniu pomysłów i przekształcaniu ich w rentowne produkty i modele biznesowe. Za zarządzanie Akceleratorem odpowiedzialny jest Puławski Park Naukowo-Technologiczny we współpracy z licznymi firmami, jednostkami naukowymi oraz instytutami.

Od 2018 roku wpłynęło do nas ponad 1600 pomysłów biznesowych, z tego powstało około 180 spółek prawa handlowego, najwięcej z nich to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – wylicza Tomasz Szymajda, prezes Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Jak dodaje prezes PPNT, 33 podmioty, które zaaplikowały do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, otrzymały łączne wsparcie w kwocie 32 milionów złotych, te pieniądze mogą przeznaczyć na rozwój działalności oraz inwestycje. Pomysły puławskich start-upów dotyczą głównie szeroko pojętego rolnictwa.

Wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa stwierdził, że Urząd Marszałkowski „kibicuje temu, co dzieje się w PPNT”. Według niego, można wiązać ogromne nadzieje z powstającymi w PPNT start-upami w kontekście realizacji nowej strategii rozwoju i innowacji, w której, dzięki projektom z Puław, pojawi się zdrowa żywność wysokiej jakości. Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego podkreślił, że miasto Puławy ze swoim zapleczem ma szansę stać się jednym z kół zamachowych rozwoju lubelskiej gospodarki.

Prezydent Paweł Maj podkreślił swoją radość z rozwoju puławskich start-upów, kreatywne pomysły przedsiębiorców są według włodarza naszego miasta odpowiedzią na wyzwania czekające w przyszłości.

Tomasz Szymajda – Prezes Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Puławach, Michał MulawaWicemarszałek Województwa Lubelskiego, Paweł Maj – Prezydent Puław

Podczas Demo Day o przyszłości 14 startupów zadecyduje Panel Ekspertów. Po wysłuchaniu prezentacji podsumowującej 6-miesięczny okres inkubacji, eksperci oceniają gotowość startupa do dalszej drogi biznesowej, co w przypadku pozytywnej oceny otwiera możliwość skorzystania z dofinansowania inwestycyjnego nawet do miliona złotych.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button