InformacjeKońskowola

Co z prawami miejskimi dla Końskowoli?

Jakiś czas temu informowaliśmy o planach ponownego uzyskania praw miejskich dla miejscowości Końskowola. Przeprowadzono konsultacje społeczne, z których wynikało, że zdecydowana większość głosujących w ankiecie mieszkańców gminy optuje za tym rozwiązaniem. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Końskowola okazało się jednak, że spora część radnych ma pewne wątpliwości w tej sprawie.

Radni zrzeszeni w stowarzyszeniu „Zielone Powiśle” byli zdania, że nie każdy mieszkaniec miał szansę wypowiedzieć się w kwestii nadania Końskowoli praw miejskich. Dlatego też reprezentujący tę opcję przewodniczący Rady Radosław Barzenc wniósł o zdjęcie z porządku obrad uchwały o przekazaniu odpowiedniego wniosku w tej sprawie. Stosunkiem głosów 9 do 5 projekt został usunięty z porządku obrad.

W oświadczeniu na swoim Facebookowym profilu przedstawiciele organizacji Zielone Powiśle podkreślają, że nie są przeciwni uzyskaniu praw miejskich przez miejscowość, jednak należy „wyjaśnić i doprecyzować sporne kwestie”. Innego zdania jest wice wójt gminy Mariusz Majkutewicz, który w bardzo emocjonalnym wpisie określił decyzję radnych jako „skandaliczną”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button