Sport

Wisła Azoty Cup młodych piłkarzy już w sobotę [VIDEO]

Już w najbliższy weekend na trzech puławskich obiektach sportowych odbywać się będzie piłkarski turniej Wisła Azoty Cup dla roczników 2007, 2010.

To, jak mówią organizatorzy największa jak do tej pory impreza. Do Puław przyjadą młodzi piłkarze m.in z Białegostoku, Rzeszowa, Ostrowca Świętokrzyskiego Chełma, Mińska Mazowieckiego, Siedlec czy Warszawy. W kategorii wiekowej 2007 utworzono 4 grupy eliminacyjne po 4 zespoły, które swoje spotkania rozegrają na bocznym boisku stadionu MOSiR oraz na obiekcie ZSO nr 1 im Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Kaniowczyków.

Młodsi piłkarze, wśród których zobaczymy oprócz gospodarzy także zawodników z Radomia, Wołomina czy podwarszawskiej Wesołej rywalizować będą na Orliku przy I LO im A.J. Czartoryskiego w Puławach. Zawodnicy z rocznika 2007 grać będą swoje mecze w jedenastoosobowych składach na pełnowymiarowe bramki i boiska, a czas trwania rywalizacji to 2 razy po 20 minut, natomiast mecze piłkarzy z rocznika 2010 potrwają 25 minut i rozgrywane będą w składach 7-io osobowych na bramki przeznaczone dla tej kategorii wiekowej.

Rzecznik prasowy KS Wisła Michał Świderski podkreśla, że to największa impreza tego typu od lat. Do Puław przyjedzie bowiem ponad 400 zawodników z 10 województw. Organizator imprezy zapewnia, że odbędzie się ona w ścisłym reżimie sanitarnym. Michał Świderski podziękował za życzliwość i zaangażowanie m.in. władzom miasta oraz powiatu a także niektórych miejskich jednostek.

 

Michał Świderski – Rzecznik prasowy KS Wisła – organizator

Zakończenie turnieju w przypadku obu kategorii wiekowych przewidziano na niedzielę, tuż po meczach finałowych nastąpi uroczyste wręczenie nagród.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Plakat: KS Wisła Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button