BaranówInformacje

Zgony w Domu Seniora koło Baranowa – jest wniosek do prokuratury

Wojewoda lubelski Lech Sprawka złożył wniosek do prokuratury w sprawie możliwych zaniedbań w Domu Seniora „A w sercu maj” w Woli Czołnowskiej koło Baranowa.

To prywatna placówka, zapewniająca opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i w podeszłym wieku. W pierwszych dniach lutego odnotowano tam niepokojącą serię zgonów oraz zakażeń koronawirusem. Wydarzenia te miały miejsce niedługo po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki przeciw COVID-19 przez seniorów. W związku z tą sytuacją służby wojewody podjęły działania, aby wyjaśnić, dlaczego do tego doszło.

Jak stwierdziła w swoim oświadczeniu rzeczniczka wojewody Agnieszka Strzępka: „Na podstawie już dokonanych ustaleń nie stwierdzono podstaw do bezpośredniego łączenia zgonów pensjonariuszy placówki z faktem przyjęcia przez nich pierwszej dawki szczepienia przeciwko COVID-19.” Podkreśliła jednak, że “pozostałe wyniki czynności wyjaśniających wskazują na niepokojące w dobie trwającej epidemii zachowania personelu placówki „A w sercu maj”. Dlatego też wojewoda postanowił złożyć stosowne zawiadomienie do prokuratury. Według rzeczniczki lubelskiego urzędu, sytuacja w placówce jest stale monitorowana.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button