Informacje

Twój e-PIT z nową aplikacją

Od niedawna można sprawdzić swoje zeznanie podatkowe za 2020 rok poprzez e-Urząd Skarbowy. W tym roku podatnicy mają jeszcze jedną dodatkową opcję dotarcia do swojego PIT-a.

Mowa o nowej aplikacji mObywatel, dzięki której można zalogować się do e-Urzędu Skarbowego, aby odnaleźć swoje zeznanie podatkowe za zeszły rok. Aby to zrobić, należy wejść na stronę https://www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/ i wybrać logowanie z wykorzystaniem aplikacji, następnie należy kliknąć dokument Tożsamość. W dolnym menu trzeba wybrać opcję „Przekaż”, a następnie „Przekaż dane instytucji lub firmie”. Na koniec należy zeskanować kod QR i potwierdzić zakres przekazanych danych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, aby skorzystać z usługi Twój e-PIT, można użyć profilu zaufanego, który posiada już kilka milionów Polaków, lub e-dowodu. W usłudze Twój e-PIT najczęściej wypełniane są zeznania roczne PIT-37 oraz 38. Dostępne jest również oświadczenie o przekazaniu 1% na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button