InformacjeMiasto Puławy

Puławy sprawdzą, kto nie płaci za śmieci [VIDEO]

Problem właściwego egzekwowania opłat za wywóz śmieci dotyczy wielu gmin i miast w Polsce. Często wysokość opłaty określana jest wyłącznie na podstawie deklaracji właściciela budynku, które to deklaracje nie zawsze są aktualne. Nierzadko zdarzają się w nich błędy, lub celowe zaniżanie liczby mieszkańców danego obiektu.

Władze w Świdniku zmierzyły się z tym problemem zamawiając specjalną aplikację porównującą różne wskaźniki z deklaracjami składanymi przez mieszkańców. Wkrótce odnaleziono blisko półtora tysiąca dodatkowych potencjalnych płatników, a wpływy do budżetu na gospodarowanie odpadami wzrosły o pół miliona złotych.

Ewa Jankowska – Sekretarz Miasta Świdnik

Po zapoznaniu się z problematyką i możliwościami władze Puław również postanowiły zainteresować się podobnymi rozwiązaniami.

Sylwia ŻądełekWydział Ochrony Środowiska UM Puławy

Nie wiadomo jednak kiedy system wejdzie w życie w Puławach. Wydaje się, że sprawiedliwsze będzie poszukanie dzięki takim rozwiązaniom niepłacących mieszkańców niż ewentualna korekta cen w górę dla figurujących w bazach klientów uczciwie wnoszących opłaty za wywóz śmieci.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button