Informacje

Nadal szukają rachmistrzów do spisu

Jak już informowaliśmy, od kwietnia w całym kraju ruszy Narodowy Spis Powszechny 2021. Nabór na rachmistrzów spisowych został właśnie przedłużony.

Decyzję o wydłużeniu naboru do 16 lutego podjął Dyrektor Centralnego Biura Spisowego w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym. Pozostałe warunki potrzebne do zostania rachmistrzem pozostają bez zmian, kandydat musi być osobą pełnoletnią, posiadać co najmniej średnie wykształcenie i cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Rachmistrz nie może być również skazany za umyślne przestępstwo. Zarobki rachmistrzów są uregulowane ustawowo i obecnie jest to suma 7 złotych brutto za jeden osobiście przeprowadzony wywiad oraz 4 złotych za prawidłowy wywiad telefoniczny.

Dane kandydatów są rejestrowane w Systemie Ewidencji Rachmistrzów, w przypadku Puław przez upoważnionego pracownika Urzędu Miasta. Osoba starająca się o zostanie rachmistrzem wypełnia specjalny formularz oraz oświadczenie, oba dokumenty są do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miasta. Wypełnioną dokumentację można zanieść osobiście i wrzucić do skrzynki podawczej puławskiego Urzędu Miasta, wysłać pocztą tradycyjną lub elektronicznie.

Foto: pulawy.eu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button