InformacjeMiasto Puławy

Fałszywy alarm bombowy na ul. Piłsudskiego

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy i najemcy lokali przy ul. Piłsudskiego. Przed południem w pobliżu galerii Yeti pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej w asyście policji.

Jednak widowiskowa akcja spowodowana była głupim i niebezpiecznym żartem. Rano, przed otwarciem sklepów, właściciele galerii otrzymali wiadomość z ostrzeżeniem o podłożonej bombie w budynku. Ze względu na wczesną porę nie była wymagana ewakuacja klientów.

W akcję zostały zaangażowane służby, które w tym czasie nie były dostępne w razie prawdziwej potrzeby i nie mogłyby od razu udać się na miejsce zdarzenia aby udzielić potrzebnej pomocy. Zgodnie z artykułem 224a kodeksu karnego osoba, która “wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button