InformacjeMiasto Puławy

Milion złotych od miasta na sport

Okrągły milion złotych przeznaczy w tym roku miasto Puławy na wsparcie sportu. W środę ogłoszono wyniki otwartych konkursów ofert na zadania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Zdecydowanie największe dotacje otrzymają dwa największe i najbardziej znane puławskie kluby: Wisła dostanie ponad 310 tysięcy złotych, zaś Azotom przypadnie w udziale łącznie 232 i pół tysiąca złotych. Kluby spożytkują te pieniądze nie tylko na bieżącą działalność szkoleniową, ale również na organizację zawodów sportowych takich jak Memoriał Bogusława Mierzejewskiego, Otwarte Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Puław w pływaniu czy Ogólnopolski Festiwal Piłki Ręcznej Dzieci.

Na wsparcie z miejskiej kasy mogą liczyć także mniejsze podmioty zajmujące się sportem w Puławach, m.in. Pogoń, Puławiak, Izabella czy ULKS Andros. Dofinansowanie w kwocie 20 tysięcy złotych trafi do Fundacji BezMiar, która ma w planach zorganizowanie swoich tradycyjnych imprez: Biegu Zielonych Sznurowadeł czy Charytatywnego Biegu Mikołajów. Kilkutysięczne dotacje dostaną także m.in. Stowarzyszenie „Sportowe Puławy” czyli organizator Amatorskiej Ligi MMA w Puławach oraz Uczniowski Klub Sportowy Badminton Puławy. Pełna lista podmiotów, które otrzymają wsparcie z Urzędu Miasta, jest dostępna na jego stronie internetowej pulawy.eu.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button