Informacje

Rusza program “CYBERMIL z klasą”

Ministerstwo Obrony Narodowej rusza z programem “CYBERMIL z klasą”. Program polega na utworzeniu w szkołach średnich klas o profilu związanym z cyberbezpieczeństwem i nowoczesnymi technologiami informatycznymi.

Założenia programu są takie, by wykształcić kandydatów do tworzonych obecnie Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Ukończenie takiej klasy da szansę młodym ludziom na objęcie stanowisk w jednostkach podległych Ministerstwu Obrony Narodowej. Do udziału w projekcie zostało zakwalifikowanych 16 szkół z całego kraju.

W województwie lubelskim jedyną szkołą, która podejmie się kształcenia przyszłych kandydatów do Sił Zbrojnych RP będzie I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku. W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych, planowane są także zajęcia zdalne, wizyty w jednostkach MON, instytutach naukowych oraz firmach z branży cyberbezpieczeństwa.

Szkoły otrzymają dofinansowanie na doposażenie placówek w niezbędny sprzęt oraz wynagrodzenie nauczycieli. Klasy zostaną utworzone już we wrześniu. Na realizację programu MON zamierza wydać w ciągu trzech lat 5 mln 760 tys. złotych.

Autor: M. Owczarz

Plakat: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Puławach

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button