Wisła Puławy zwycięska w starciu z pierwszoligowcem

Piłkarze Wisły Puławy rozegrali trzeci mecz w ramach fazy przygotowawczej do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 i odnieśli trzecie zwycięstwo.

Tym razem rywalem „Dumy Powiśla” była pierwszoligowa drużyna Stomilu Olsztyn. Podczas rozgrywanego w Siedlcach spotkania nie trzeba było długo czkać na bramki. Już w 3. minucie do bramki olsztynian trafił czołowy snajper Wisły Adrian Paluchowski. Po kolejnych trzech minutach było już 2:0 dla puławian za sprawą strzału Mateusza Pielacha, który najlepiej odnalazł się w polu karnym rywali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 33. minucie trzecią bramkę dla Wisły zdobył Bartłomiej Bartosiak po akcji z prawego skrzydła. Jeszcze przed przerwą kolejny rzut rożny stał się okazją dla puławian do zdobycia gola. Paluchowski po raz kolejny pokonał bramkarza Stomilu, tym razem strzałem głową. Do przerwy Wisła osiągnęła ogromną przewagę, prowadząc 4:0.

W drugiej części spotkania obraz gry zmienił się, głównie ze względu na zmiany personalne w obu zespołach. Zespół Stomilu wystąpił w nieco silniejszym składzie, podczas gdy puławski szkoleniowiec postanowił dać szansę młodszym zawodnikom, takim jak Marcel Kąkol czy Mikołaj Sobich. Drużyna z Olsztyna zdołała częściowo odrobić straty, za sprawą bramek Grzegorza Kuświka i Macieja Spychały. Mimo wszystko górą w całym spotkaniu okazał się zespół z Puław, Wisła pokonała Stomil 4:2. Kolejnym rywalem w sparingu będzie Legionovia Legionowo, mecz zostanie rozegrany w Puławach.

WISŁA PUŁAWY 4:2 (4:0) STOMIL OLSZTYN

Bramki: Paluchowski 3, 36, Pielach 6, Bartosiak 33 – Kuświk 63, Spychała 82

Wisła: Socha (46 Owczarzak) – Kuban, Cyfert, Pielach, Brągiel (46 zaw. testowany), Bartosiak (46 Kąkol, 70 Sobich), Ednilson (46 Zając), Kondracki (70 Bartosiak), Puton K. (70 Brągiel), Paluchowski (46 Drozdowicz), Kacprzycki (70 Paluchowski)