Sport

Wisła Puławy rozgromiła imienniczkę z Sandomierza

Piłkarze puławskiej Wisły rozegrali pierwszy mecz w 2021 roku. Na bocznym boisku MOSiR-u podjęli drużynę Wisły Sandomierz.

Puławianie bardzo szybko przejęli inicjatywę za sprawą niezawodnego w rundzie jesiennej Adriana Paluchowskiego, który już w 8. minucie wyprowadził puławski zespół na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, chociaż goście też mieli swoje szanse. Po jednej z akcji Sandomierza piłka trafiła w poprzeczkę bramki puławian.

Prawdziwy festiwal bramkowy rozpoczął się tuż po wznowieniu meczu w drugiej części. W ciągu pierwszych 6 minut drugiej połowy puławscy piłkarze zdobyli aż trzy bramki, w tym dwie z rzutów karnych. Co ciekawe strzelcami bramek okazali się gracze rezerwowi. W 47. i 51. minucie skutecznym egzekutorem „jedenastek” okazał się Bartłomiej Bartosiak, zaś w 48. minucie kolejną bramkę zdobył Emil Drozdowicz. W 82. minucie celnym strzałem głową dającym piątego gola dla piłkarzy z Puław popisał się Mateusz Pielach. Wynik 3 minuty później ustalił Drozdowicz.

Ze względu na pandemiczne obostrzenia spotkanie odbywało się bez udziału publiczności. Kolejny mecz kontrolny puławskiej Wisły już w środę, rywalem będzie czwartoligowa Lublinianka.

Wisła Puławy – Wisła Sandomierz  6:0  (1:0)

Gole: Paluchowski 8, Bartosiak 47 (k) 51 (k), Drozdowicz 48, 85, Pielach 82

Wisła: Kołotyło, Brągiel, Pielach, Kuban, Cheba, Puton, Piotrowski, zaw. testowany 1, Kondracki, Kacprzycki, Paluchowski oraz Owczarzak, Cyfert, Zając, zaw. testowany 2, Bartosiak, Kąkol, Drozdowicz

Foto: KS Wisła Puławy

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button