Miasto Puławy

Nowi bohaterowie bajek w Bibliotece Miejskiej

Zorganizowany w okresie ferii przez Bibliotekę Miejską konkurs „Bohatera stwórz i do bajki włóż” doczekał się rozwiązania.

Przypomnijmy, że w ramach zabawy najmłodsi mieli wymyślić, a następnie stworzyć dowolną techniką zupełnie nowego bajkowego bohatera. Musieli zatem wykazać się nie tylko talentem plastycznym, ale i inwencją własną. Pracownicy biblioteki wytypowali 15 propozycji, które najbardziej przypadły im do gustu Wyróżniono dziewięć prac przedszkolaków, cztery nadesłane przez dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych oraz dwie wykonane przez uczniów uczęszczających do klas 4-6. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie internetowej Biblioteki Miejskiej.

Co ciekawe, pracownicy biblioteki wykorzystali propozycje małych artystów do stworzenia teatrzyku. Postacie wymyślone przez dzieci wystąpiły w sztuce zatytułowanej „Bajka, jakiej nie znacie”. Bajkę można obejrzeć na Facebookowym profilu biblioteki, zaś prace dzieci będą niebawem dostępne w zakładce Galeria na stronie internetowej placówki.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button