InformacjeSport

Puławskie drużyny w czołówkach

Zawodowy sport w Puławach ma się coraz lepiej – do takiego wniosku można dojść analizując tabele ligowe PGNiG Superligi oraz III Ligi piłki nożnej.

Szczypiorniści z Azotów nie mieli łatwej rundy jesiennej. Wiele meczów w związku z pandemią było przekładanych na późniejsze terminy, a zawodnicy nieraz nie wychodzili na boisko przez wiele tygodni. Mimo tych trudności, po rozegraniu łącznie 9 meczów z planowanych 13, Azotowcy zajmują drugie miejsce z 24 punktami i tylko jedną porażką na koncie. Wyżej od drużyny z Puław znajduje się tylko Łomża Vive Kielce, mogąc pochwalić się “czystym kontem” – kielczanie nie przegrali żadnego z 10 rozegranych meczów, co daje im łącznie 30 punktów. Wkrótce kibice piłki ręcznej będą mogli znów śledzić poczynania zawodników na parkietach – już 2 lutego zaplanowany jest najbliższy mecz z drużyną z Głogowa, przełożony z października.

Również kibice Wisły Puławy mają powody do zadowolenia. “Duma Powiśla” uplasowała się na pozycji lidera w swojej grupie. Wiślacy w rundzie jesiennej zdobyli 48 punktów z 15 zwycięstwami, 3 remisami i tylko 2 przegranymi. Od drugiego w kolejce do awansu Sokoła Sieniawa dzieli puławian 5 punktów, co pozwala na optymistyczne patrzenie w przyszłość i sprawia, że marzenia o awansie do II Ligi stają się coraz bardziej realne. Powrót do rozgrywek ligowych planowany jest na ostatni weekend lutego, jednak w międzyczasie Wisła zaplanowała kilka meczów kontrolnych. Pierwszy z nich, z Wisłą Sandomierz, odbędzie się w Puławach, w sobotę 23 stycznia.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button