InformacjeMiasto Puławy

Zbiórka na rzecz poszkodowanych w wybuchu

W piątkowym wybuchu gazu przy ul. Krótkiej zginęły dwie osoby, a trzecia trafiła do szpitala. Jak wiemy, budynek w którym doszło do eksplozji został doszczętnie zniszczony, ucierpiały także domostwa położone nieopodal.

Dlatego też miasto Puławy wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Fundacją „Obok Nas” organizuje zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych w tej tragedii. Wszyscy, którzy chcą finansowo wspomóc te rodziny, mogą wpłacać pieniądze na konto pod nr 89 1600 1462 1079 9982 5000 0004 z dopiskiem „Dla rodzin poszkodowanych w wybuchu gazu w Puławach”. Szybkie zebranie pieniędzy jest szczególnie ważne teraz, w okresie zimowym.

Tymczasowe schronienie dla poszkodowanych zorganizowano w ZSO nr 1. Decyzję o wsparciu finansowym dla osób, które ucierpiały w piątkowej tragedii podjął również wojewoda lubelski Lech Sprawka, 4 rodziny mają dostać ze środków rezerwowych po 6 tysięcy złotych.

Na portalu zrzutka.pl utworzono również zbiórkę na rzecz mieszkańców sąsiedniego domostwa, położonego zaledwie o kilka metrów od budynku, w którym doszło do eksplozji, które również uległo zniszczeniom, link do zbiórki: https://zrzutka.pl/zukndu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button