InformacjeSport

Ogromny sukces puławskiej pływaczki!

Pływaczka Wisły Puławy Gabriela Król odniosła wielki sukces podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbywały się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W piątek puławianka nie dała żadnych szans swoim rywalkom w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym, gdzie najlepsze wyniki uzyskiwała od eliminacji aż do startu finałowego. Gabriela wywalczyła złoto w tej konkurencji z czasem 2:04:99.

Swój wyczyn zawodniczka Wisły powtórzyła w sobotę, tym razem na 200 metrów stylem zmiennym. W finale wyścigu zdobyła kolejny złoty medal z dużą przewagą nad rywalkami, uzyskując czas 2:17:92.

W ostatnim dniu zawodów Gabriela Król stoczyła pasjonującą walkę w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Puławianka dostała się do finału z trzecim czasem eliminacji. W rywalizacji finałowej na początku wyścigu Gabrysia zajmowała czwarte miejsce, a w połowie dystansu była już druga. Na trzecim nawrocie dogoniła prowadzącą dotychczas rywalkę, a ostatnie 25 metrów to już popis umiejętności pływackich podopiecznej trenera Grzegorza Chojaka. Gabriela Król z czasem 56,68 s zdobyła swoje trzecie złoto w trakcie trwania krajowego czempionatu.